După o prestație dezamăgitoare în prima repriză, campioana Germaniei la baschet, ratiopharm Ulm, s-a recunoscut învinsă în Eurocup. Clubul din Bundesliga a pierdut miercuri cu 75:86 (24:51) pe terenul celor de la U-BT Cluj-Napoca și nu a reușit să treacă de puternicii români de acasă în clasamentul Grupei B. După șase meciuri, Ulm are încă patru victorii în palmares.

La jumătatea sfertului doi, echipa gazdă avea deja un avantaj de 37:17. Ulm a fost mult timp lipsită de prezență în apărare și de noroc la finalizare. În cele din urmă, a fost o zi slabă pentru vizitatori. Prestația îmbunătățită de după pauză nu a schimbat cu nimic această situație.

Reavansa se va tina la ULM pe data de 17.Ianuarie 2024

erichmocanu

a început munca de jurnalist după ce a observat ca abuzul asupra cetățeanului si sclavia este peste tot. Erich Mocanu este unul din fondatorii organizației AEBS.org, organizație germana-romana ce se ocupa de apărarea drepturilor omului si combaterea acestor fapte. emTV si-a propus sa facă public toate aceste fapte, pentru a arata ca realitatea este cu totul alta si nu așa cum ne mint politicienii. Hai si pe: https://facebook.com/erichmocanu Whatsapp: https://chat.whatsapp.com/JhBQgMpmb836KaKOpstNuM Twitch: https://twitch.com/erichoficial TikTok: https://tiktok.com/@erichmocanu